2025. február 21-én ünnepélyes keretek között megnyílt a 13. Afrika Expo Budapest a HUNGEXPO A Pavilonjában.
Az eseményen nagykövetségek képviselői, diplomaták, üzleti és nonprofit szervezetek, valamint Afrika iránt érdeklődő látogatók vettek részt, hogy közösen ünnepeljék a kontinens kulturális és gazdasági sokszínűségét.
Az Afrika Expo platformot biztosít az együttműködésnek, üzleti lehetőségeknek és kulturális párbeszédnek, valamint konkrét projektek és fejlesztési kezdeményezések révén erősíti Magyarország és Afrika kapcsolatát.
Egy korábbi kiállító nonprofit szervezet beszámolt arról, hogy az Expo-n összegyűjtött adományokból egy 20 férőhelyes óvodát építettek Szenegálban. Idén második alkalommal üdvözölhettük a Burkina Fasoi Nagykövetséget, és kiállítóként csatlakozott a Tunéziai Nagykövetség is.
A megnyitón külön figyelmet fordítottak a Kongó keleti részén zajló háborús konfliktusra. A harcok következtében több mint 3600 ember vesztette életét, és milliók váltak menekültté. A résztvevők egyperces néma csenddel emlékeztek meg az áldozatokról.
A 13. Afrika Expo ad otthont a HAND Szövetség Európai Uniós elnökségi projektjének, amely az elmúlt 1,5 év során az alábbi eredményeket érte el:
Az Expo nemcsak üzleti lehetőségeket kínál, hanem kulturális élményeket is, beleértve az afrikai zenét, táncot, gasztronómiát és kézműves termékeket.
Köszönetnyilvánítások támogatóinknak, akik nélkül nem jöhetett volna létre ez a rendezvény:
A 13. Afrika Expo 2025. február 23-ig várja a látogatókat, akik szakmai konferenciákon, kulturális programokon és interaktív bemutatókon keresztül ismerhetik meg Afrika sokszínűségét.
Egy Expo, amely nem csupán bemutat, hanem valódi változást hoz!