Hírek

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Tanzánia egyik legszebb és legizgalmasabb táborhelye magyar üzemeltetőkkel....



A Magyar Ház olyan globális üzleti, kulturális vállalkozás, mely hozzásegíti partnereit ahhoz, hogy idegen országokban is otthonosan mozogjon.



A Globoport közelebb hozza a magyar olvasóhoz az Európán kívüli világot.



A Grinex Trade Ltd. világítástechnikai termékek, passzív tűzvédelmi termékek, tűzgátló fapanelek, illetve az utóbbi kettő felhasználásával készült termékek előállításával foglalkozik...



A Selek & Miller’s Kft. alapvetően üzletviteli tanácsadással foglalkozik, mely szervezetfejlesztési projekteket, hatékonyságnövelést, beruházási projektek előkészítését és megvalósítását jelenti főként az állami és privát szféra felé.



A South African Airways, melynek magyarországi vezérképviseletét a Tensi Aviation látja el, 1998-ban mutatkozott be a magyar piacon, hogy kiterjedt hálózata és járatainak gyakorisága révén Dél-Afrika, sőt az afrikai kontinens egész déli része kényelmesen elérhető desztinációvá váljék a magyar utazó közönség számára.



Az Afrikáért Alapítvány célja Afrikában oktatási, szociális és egészségügyi téren, Magyarországon tolerancia- és ismeretterjesztő előadások, kulturális programok formájában fejlesztési, segélyezési, társadalomformáló tevékenység végzése.



Dear Partner,

Let us cordially invite You to the Opening Ceremony and conference of the 4th Globoport Africa Expo and Fair on 26th February from 13:00-17:30 at Hungexpo Budapest Fair Centre (1101 Budapest, Albertirsai út 10) Pavilion A, booth number 101/A.



Tisztelettel meghívjuk a IV. Globoport Afrika Expo és Vásár megnyitójára, és az azt követő "Pályázati lehetőségek és Új piacok Afrikában" című konferenciára 2015. február 26-án, csütörtökön, 13:00-17:30 között a Hungexpo Budapesti Vásárközpontba, az Afrika Expo és Vásár helyszínére (1101 Budapest, Albertirsai út 10, A Pavilon, 101 A).


 



Hanna Tetteh Külügyi és Regionális Integrációért Felelős Miniszter hivatalosan is megerősítette részvételét a IV. Globoport Afrika Expo és Vásáron, melynek afrikai fővédnöki szerepét is elvállalta.



Kamerun gazdasága

2015.02.02.

Kamerun az egyik legdinamikusabban fejlődő szubszaharai ország, gazdasága alapvetően a kőolajszármazékok, illetve a mezőgazdasági termékek feldolgozására épül.



Tanzánia gazdasága

2015.02.02.

Tanzánia magas növekedési rátát ért el az utóbbi időben az aranybányászatnak és a turizmusnak köszönhetően. Tanzánia gazdasága nagyrészt sikeresen vált szabad piacgazdasággá, habár a kormány jelenléte megmaradt bizonyos szektorokban, mint a telekommunikáció, bankrendszer, energia, vagy bányászat. A gazdaság alapvetően a mezőgazdaságra épül, mely a GDP ¼-ét teszi ki, de az export 85%-át, valamint a foglalkoztatottak 80%-át.



Szenegál gazdasága

2015.02.02.

Szenegál Nyugat-Afrika egyik prosperáló gazdaságú országa, fejlődése az 1994-es kormányzati gazdaságprogrammal vette kezdetét (pénzdevalváció, piacosítás, beruházás-ösztönzés, privatizáció több ágazatban is). A szűkös természeti erőforrásokból fakadóan Szenegál a szomszédos országokban kitermelt ásványok, ércek, illetve az ott termesztett mezőgazdasági produktumok feldolgozására, valamint az azokkal való kereskedésre szakosodott, így erősítve a szekunder és a tercier szektort. A gazdasági-társadalmi szerkezetváltás ennek ellenére még várat magára, főként a halászat számít meghatározó mezőgazdasági jellegű megélhetési forrásnak. Az ország fontos tranzitállomásnak számít az Afrikából induló – elsősorban Európát megcélzó – nemzetközi migrációs útvonalakon. Ennek hatására általánosan magas a bevándorló munkanélküliek aránya, mely számos társadalmi feszültség forrásának tekinthető.



A Kongói Demokratikus Köztársaság (KDK) gazdasága - mely hatalmas természeti erőforrásokkal rendelkezik - lassú növekedési pályára állt a több évtizedes hanyatlás időszaka után. Az 1960-as függetlenedés óta jelenlévő rendszerszintű korrupció, valamint az egész országra kiterjedő, az 1990-es évek óta zajló háborúskodás és belső konfliktusok drámaian visszavetették a termelést és az állami bevételeket, ezzel együtt növelték az eladósodottságot. A lakosság döntő többsége nehéz körülmények között él, mind az agrár, mind a nehézipari ágazatban rendkívül alacsonyak a munkabérek. Különböző politikai és gazdasági csoportok kezében vannak a legjövedelmezőbb ágazatok (gyémánt-, arany-, ezüst-, ércbányászat), így a kitermelés meglehetősen szabályozatlan módon folyik.



Ghána gazdasága

2015.02.01.

 Ghána bőséges természeti erőforrásokkal rendelkezik, melynek köszönhetően Afrika egyik leggyorsabban fejlődő államává lépett elő, annak ellenére is, hogy a külföldi segélyek és támogatások aránya még mindig meglehetősen magas a nemzetgazdaságon belül. Ghána az elmúlt negyed évszázadban jelentős fejlődésen ment keresztül a relatíve jó kormányzásnak, a versengő üzleti környezetnek és a szegénység tartós csökkenésének köszönhetően. 2010 végén Ghána az alsó közepes jövedelmű országok csoportjába került. Boros Annabella gyűjtése.



Etiópia gazdasága

2015.02.01.

  Etiópia gazdasága a mezőgazdaságon alapul, de a kormány igyekszik a gyáripari, a textilipari és az energiatermelési szektort is fejleszteni. A kávé az ország egyik fő exportterméke. A mezőgazdasági ágazatban problémát okoz a földművelés alacsony színvonala és a gyakori aszály, de az etióp kormány és a donor országok közös erőfeszítéseinek köszönhetően javult a mezőgazdaság rugalmassága, hozzájárulva az éhezés által fenyegetett etiópiaiak számának csökkenéséhez. Boros Annabella gyűjtése.



Mali gazdasága

2015.02.02.

A világ 25 legszegényebb országa között található Mali, mely tengerpart hiányában legnagyobb részt az aranybányászatból és a mezőgazdaságból tesz szert exportbevételekre. A gazdasági tevékenység főként a folyómenti területekre korlátozódik, a Niger folyó mentén öntözéses földművelés jellemző, de az ország 65%-a alapvetően sivatag, vagy félsivatag. A lakosság körülbelül 10%-a nomád életmódot folytat, a munkások 80%-a pedig a földművelés és halászat területén dolgozik. Mali továbbra is külföldi támogatásokra szorul.



A Dél-afrikai Köztársaság a kontinens egyik vezető gazdasági-politikai hatalma. Gazdag nyersanyag és ásványkincs készletei, a magasan képzett munkaereje, kitűnő kereskedelmi adottságai, illetve viszonylagos stabilitása vonzóvá teszi a külföldi befektetők számára. Számos ásványkincs kitermelésében és feldolgozásában világvezetőnek számít az ország, importra szinte kizárólag a modern technikai berendezések terén van szüksége. Élvonalbeli technikai és tudományos szintet képvisel a távközlésben, a repülőgépgyártásban, a rakétatechnikában, a nukleáris energetikában, a bányászatban és az orvostudományban. Modern infrastruktúrával rendelkezik. A kormány néhány gazdasági ágazatot kiemelten kezel, mellyel célja az adott területeken a magánbefektetések támogatása. Ezen ágazatok közé tartoznak az üzleti szolgáltatások (BPO), a turizmus, a vegyipar, a fémfeldolgozás, a ruházati és textilipar és a papíripar. Fontos prioritás továbbá a szakértelem megteremtése a stratégiai fontosságúnak ítélt területeken, nemzetközi együttműködés, illetve csereprogramok révén a tudástranszfer segítése. Boros Annabella gyűjtése. 



Angola gazdasága

2015.02.01.

 Az 1970-es évekig Angola gazdaságát elsősorban mezőgazdaságon alapulóként jellemezték, amelynek fő terméke a kávé, ezen kívül a cukornád, a szizál, a kukorica, a kókuszdió és a földimogyoró olaj, az ipari növények közül pedig a gyapot és a dohány. Az állattartásban kiemelkedik a marha-, kecske- és sertéstenyésztés. Angola gazdag ásványi anyagokban, különösen gyémántban, olajban és vasércben, ezen kívül vannak réz, mangán, foszfát, só, csillámpala, ólom, ón, arany, ezüst és platina lelőhelyei is.    Boros Annabella gyakornok gyűjtése.



A Globoport közelebb hozza a magyar olvasóhoz az Európán kívüli világot. 



« 1 2 3 4 5 6 7 8 »